Kurumsal Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

18.07.2022 14:37

Kurumsal Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Web sitesi tasarımı firmanızı daha üst sıralara taşıyacak ve en önemlisi de imajınızı koruyacak en önemli olgulardan biridir. Kurumsal web tasarımı yaptırırken bazı noktalara dikkat ederek Google SEO uyumlu ve her zaman üst sıralarda yer almayı başaran bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Görsellik

Sitenize ilk kez giriş yapan birinin ile olarak dikkat edeceği nokta kesinlikle web sitenizin ana sayfasının görünümüdür. Bunun için de ilk dikkat etmeniz gereken konunun görsellik olduğunu söylemek isteriz. Birbiri ile uyumlu v gözleri çok yormayan renk geçişleri ilk aşama için en önemli konulardan biridir. Bunun için şirketiniz veya firmanız için en uygun renkleri tercih ederek gözleri çok yormayan ve çok abartılı olmayan renkler ile zarif ve şık bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Anlaşılır Tasarım

Hem oldukça kolay hem de açık ve net bir tasarıma sahip olan bir web sitesi daha çok ziyaretçinin ilgisini çekecektir. Ancak kolay ve basit bir tasarımdan söz etmiyoruz. Tasarım olarak anlaşılır bir yapıya sahip olmasının yanı sıra SEO uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için de kullanımı kolay ancak profesyonel olarak SEO uyumlu şeklinde hazırlanmış olmalıdır.

Mobil Tasarım

Sadece bilgisayar üzerinden arama motorları aracılığı ile web siteniz ziyaret edilmez. Artık herkes mobil üzerinden de uygulamaları indirerek ve arama motorlarından giriş yaparak web sitelerini ziyaret edebilmektedirler. Bunun için özellikle alışveriş ve e-ticaret ile ilgili bir site kurmak istiyorsanız mobil tasarım hakkında da özel bir tasarım yapmanız gerekmektedir.

SEO Çalışmaları

Google ve diğer tüm arama motorlarından hedeflediğiniz müşteri kitlenizin sizlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için web sitenizin içerik olarak tamamen SEO uyumlu olması gerekmektedir. Sitenizin içerisine yüklenecek olan metinler, içerikler ve resimler ile vidolar da kesinlikle kopya bir içerik olmamalıdır. Ayrıca SEO uyumlu metinler hazırlanırken gerekli ve e doğru anahtar kelimeler tercih edilerek Google için uygun bir web sitesi hazırlamalısınız.