Google Reklamları Yönetimi ve SEM

Google Reklamları Yönetimi ve SEM

Google Adwords, Yeni Adıyla Google ADS Nedir? Google Adwords bildiğiniz üzere son güncellemeler ve eklentiler ile birlikte pek çok yeni özellik kazanmıştır.

Google Adwords Yeni Adıyla Google ADS Nedir?

Google ADS güncel ismi ve yeni özellikleri ile tüm Google kullanıcılarının kullandığı bir kanal olmaya devam etmektedir. Genel olarak Google ADS için online bir pazarlama aracı şeklinde tanımlama oluşturulabilmektedir. Hem iş ortaklığı hem de YOUTUBE gibi kanallar aracılığı ile firmanız için oluşturacağınız reklamlarınız Google ADS aracılığı ile yayınlanmaktadır.

İnternet dünyasına göz atıldığında tüm arama motorları içerisinde ve hatta Google içerisinde bile en fazla bütçenin Google ADS için ayrıldığını da söylemek mümkündür.

İşletmenizin, kullanmakta olduğunuz blog sitenizin veya firmanız ile ilgili hazırladığınız tüm web sitelerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak istiyorsanız bunu en kısa yoldan Google ADS üzerinden yapabilirsiniz. Hem kaliteli hem de aktif olarak 1 milyonu geçen kullanıcı sayısı ile daha fazla kişiye reklamlarınızı ulaştırma şansına sahip olabilirsiniz.

Google ADS Neden Tercih Edilmelidir?

Her firma internet üzerinden bir web sitesi aracılığı ile dünya çapında daha fazla müşteri kitlesine seslenebileceğini bilir. Sizler de gerek ülke içinde gerekse yurt dışında daha fazla kişiye ulaşmak ve müşteri kitlenizi genişletmek istiyorsanız reklam olgusuna dikkat etmelisiniz.

İnternet üzerinden vereceğiniz reklamların en hızlı nasıl daha fazla kişiye ulaşacağını merak ediyorsanız cevabı çok basit. Her gün hatta her dakika milyonlarca kişinin aktif olarak ziyaret ettiği Google üzerinden reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için ise Google ADS kullanmanız gerekiyor.

Google ADS Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

İşletmenizi büyütmek ve ayrıca daha geniş bir müşteri kitlesine seslenmek için Google ADS reklam işlerinizi en hızlı ve en güvenli oluşturabileceğiniz alanlardan biridir.

Google ADS sistemi üzerinden reklamlarınızı oluştururken birden fazla anahtar kelimeyi kısa cümleler içerisinde kullanabiliyorsunuz. Bu da kısa bir metin ile sizlerin daha fazla müşteri kitlesine seslenebilmenizi sağlıyor.

Google ADS aracılığı ile göndereceğiniz reklamlar belirlenen sayfalar üzerinde anında çıkacağı için ziyaretçilerin de direkt olarak reklamı fark etmeleri sağlanır.

Google ADS üzerinden reklamları kaç kişinin gördüğünü ve reklamlar aracılığı ile sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini analizler halinde direkt olarak görüntüleme şansına sahip olabilirsiniz. Buna bağlı olarak da markanız ve web siteniz ile ilgili yapmanız gereken iyileştirmeleri de anında fark etmek ve düzeltme olanağına sahip olabiliyorsunuz.

Web sitenizin getirmiş olduğu müşteri kitlesine bağlı olarak işletmenizin ve firmanızın göstermiş olduğu performansları da sürekli olarak ölçme ve kontrol etme şansınız bulunuyor.

Reklamlar sayesinde sadece Gmail üzerinden bile pek çok yeni müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu da hedef kitlenizin daha da genişlemesine yardımcı olur.

Oluşturduğunuz her reklam sizlere bir müşteri kazandıracaktır. Ayrıca Google ADS üzerinden oluşturulan reklamlar aracılığı ile sitenizin daha sık ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Reklamlar aracılığı ile organik ziyaretçi akışını da hızlandıracağınız için siteniz Google üzerinden daha üst sıralara çıkmaya başlayacaktır.

Google ADS sadece sizlere müşteri kazandırmak ve daha büyük kitlelere firma adınızı duyurmakla kalmaz. Kendi web siteniz içerisinde de değerlendirmeleri yapabilmenizi sağlar. Web sitenizin gün içerisinde kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini ve yeni ziyaretçilerin web siteniz içerisinde en çok hangi sayfalarda vakit geçirdiğini de yine Google ADS üzerinden analiz edebilirsiniz.

Hem yeni kazandığınız ziyaretçiler hem de sitenizde kısa vakit geçirerek geri dönen ziyaretçilerinizin hakkında ayrıntılı olarak analiz raporlarını da Google ADS üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.