Lokal SEO Nedir? Neden Tercih Edilir?

18.07.2022 14:35

Lokal SEO Nedir? Neden Tercih Edilir?

Lokal SEO Nedir? Neden Tercih Edilir? İnternet çağının bizlere getirmiş olduğu en büyük kolaylıklardan biri de işletmelere ve markalara oldukça kolay bir şekilde online olarak ulaşabiliyor olmamızdır. Sadece ürün satışı için değil merak ettiğimiz herhangi bir konu ile ilgili bilgi toplamak için de gün içerisinde sıkça internet sitelerini ziyaret edebiliyoruz.

Sizler de markanızın veya oluşturduğunuz web sitesinin arama motorlarında daha fazla ön planda olmasını istiyorsanız öncelikli olarak SEO çalışmalarınızı oluşturmalısınız. Profesyonel bir SEO çalışması ile hazırlanan bir web sitesi ile kısa sürede sitenizi daha fazla kişinin bilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde tüm arama motorlarında siteniz daha üst sıralarda yer alır ve böylece daha fazla ziyaretçinin sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Lokal SEO Nedir?

SEO çalışmaları alanında sıklıkla kullanılan terimlerden biri olan lokal SEO ise bulunduğuz bölgeye hitap etmenizi sağlayan bir hizmet çeşididir. Bu sayede sadece belirlediğiniz bölge üzerinde belirlediğiniz hedef kitleye daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Genel olarak lokal SEO sadece işletmenizin veya sizlerin belirlediği bölge üzerinde bir arama motoru optimizasyonu oluşturmanızı sağlar. Küçük ölçekli alanlar üzerinde oldukça etkili sonuçlar veren lokal SEO çalışması ile firmanızın rekabet ettiği diğer web sitelerinin sayısı da azalacaktır. Buna bağlı olarak da sadece sizlere bulunduğunuz bölge ve yakınlarındaki hedef kitlenin ulaşmasını sağlayabilirsiz.

Lokal SEO Neden Tercih Edilir?

İnsanlar genellikle hizmet alabilmek için kendilerine lokasyon olarak en yakın yerde bulunan web siteleri için arama yaparlar. Bu gibi lokasyon belirtilen aramalarda firmanızın ön plana çıkması ve üst sıralarda yer alması sizlere yeni müşteriler kazandıracaktır. Örneğin özel okullar, diş hekimleri diyetisyenler, marketler, kuaförler, aktarlar ve alışveriş merkezleri veya buna benzer hizmet sektöründe yer alan firmalar için büyük avantajlar sunmaktadır.

Lokasyan bazlı arama motorları üzerinde yapılan aramalarda işletmenizin ve firmanızın üst sıralarda yer almasını sağlamak için lokal SEO çalışması yapılması gerekmektedir. Bu sayede organik web sitesi trafiği akışını da lokal SEO çalışması ile birlikte de hızlandırabilirsiniz. Lokal SEO çalışması ile reklam ücreti ödemeden sadece lokasyon bazlı aramalarda firmanızı üst sıralara taşıyabilirsiniz.