Responsive Web Sitesi Tasarımı Nedir?

18.07.2022 14:22

Responsive Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Responsive Web Sitesi Tasarımı Nedir? Genel olarak Responsive web sitesi tasarımını uyumlu web tasarımı olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda duyarlı web tasarımı anlamına da gelen Responsive web sitesi son birkaç yıldır ülkemizde de oldukça popüler bir hale geldi.

Hem mobil hem de tablet cihazları için uyumlu bir web sitesi hazırlayıcısı olan Responsive web sitesi 3 farklı şekilde tasarlanabilmektedir.

Responsive Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Bildiğiz gibi bilgisayarınız üzerinden internet sitelerine giriş yaptığınızda kolaylıkla web sitelerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Ancak mobil ve tablet cihazlarınızdan aynı web sitesi için giriş yaptığınızda sitenin tamamını görüntülemekte güçlük yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde bazı web siteleri mobil cihazlar üzerinden kullanım zorluğu çıkartabilmektedirler. Bu gibi sorunlar yaşamak için sizler de kendi web siteniz için Responsive web sitesi tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Responsive web sitesi tasarımını kullandığınızda hazır olarak bilgisayardan görüntülediğiniz web sitesini format değiştirerek görüntüleme şansına sahip olabilirsiniz. Bu noktada Responsive web sitesi üzerinden menüler anında şekil değiştirebilmektedir. Genellikle klasik Responsive web sitesi tasarımında menü kısımları üstten çıkacak şekilde format değiştirebilmektedir.

Responsive web sitesi tasarımının sunmuş olduğu en büyük avantajlardan biri de web sitelerinin en yalın hali ile kullanabilmenizi sağlamasıdır. Bu da daha konforlu ve daha kullanışlı bir dönüşüm demektir.

Arama motorları bu gibi pek çok avantaj sunduğu için genel olarak Responsive web sitesi tasarımlarını sonuna kadar desteklemektedir. Bunun için gerek Google üzerinden gerekse diğer ünlü arama motorları üzerinden düzenlemiş olduğunuz web sitelerinizi Responsive web sitesi tasarımı ile anından dönüştürebilirsiniz.

Responsive web sitesi tasarımları kullandığınız tüm mobil cihazlarda ve tabletlerde yüksek çözünürlüklü olarak tam ekranda web siteyikullanabilme lüksü sunar. Web sitesinin menü kısmını tam ekran ve en yalın ve en kullanışlı hali ile önüne seren Responsive web sitesi aynı zamanda sitede daha uzun vakit geçirmenizi de sağlar.

Doğru bir web tasarımı ile Responsive web sitesi tasarımlarını da daha kolay bir şekilde mobil cihazlarınız için anında entegre edebilirsiniz. Responsive web sitesi üzerinden güvenli ve doğru bir kodlama ile web sitesini doğrudan mobil cihazlara yönlendirebilirsiniz.